Gedurende de coronacrisis kwamen de belastingcontroles op een zeer laag pitje te staan. De Belastingdienst gaat echter de komende jaren de controles weer opvoeren. 
 

Schriftelijke aankondiging

De Belastingdienst kondigt een boekenonderzoek altijd vooraf schriftelijk aan. In deze brief staat ook op welke belastingmiddelen en jaren de controle ziet, bijvoorbeeld de aanvaardbaarheid van de btw-aangiften over de jaren 2017 tot en met 2021. Dit betekent niet dat de Belastingdienst het onderzoek niet kan uitbreiden. Als daartoe aanleiding is, kunnen zij meerdere jaren en andere belastingsoorten aan het boekenonderzoek toevoegen.  
 

Aparte ruimte

Het is raadzaam om de controlerend ambtenaar een aparte kamer binnen uw bedrijf ter beschikking te stellen. Hierdoor verstoren zijn werkzaamheden uw werknemers zo min mogelijk. Zorg ervoor dat de gevraagde stukken in deze kamer aanwezig zijn.  
 

Vaste contactpersoon

Benoem één van uw werknemers tot vaste contactpersoon. Spreek met de controleur af dat hij bij vragen of behoefte aan aanvullende stukken zich enkel richt tot deze contactpersoon.  
 

Welke informatie wel of niet verstrekken?

Het is belangrijk om te bewaken en te regelen welke informatie u wel of niet moet verstrekken aan de controleur. Als de controleur stukken wil kopiëren, dan is het raadzaam deze kopieën dubbel te maken. Zo weet u waarop zijn controle is gericht. Geef verder slechts antwoord op concrete vragen. Als de controlerend ambtenaar bijvoorbeeld vraagt om ‘alle stukken inzake ...’, vraag dan welke stukken hij precies wil hebben. Dit voorkomt onduidelijkheid en bovendien levert u zo niet meer informatie aan dan noodzakelijk. Laat de controleur zijn vragen opsparen.  
 

Uw adviseur vanaf het begin erbij betrekken

Het is raadzaam om uw adviseur direct aan het begin van het controletraject erbij te betrekken. Hij kan dan tijdens de eerste besprekingen in de gaten houden of de door de controleur gestelde vragen wel door de beugel kunnen of dat u in uw enthousiasme niet meer vertelt dan nodig. De controleur mag u bijvoorbeeld niet aan een vragenvuur onderwerpen.  
 

Bewaak dat alleen antwoord wordt gegeven op concrete vragen. Dus als de controleur bijvoorbeeld vraagt om ‘alle stukken inzake ...’, vraag dan welke stukken hij precies wil hebben. Als de controleur stukken wenst te kopiëren, regel dan dat deze kopieën dubbel gemaakt worden en bewaar een exemplaar in uw dossier. Zo heeft u een goed beeld waarop de controle is gericht. 

Meer informatie ontvangen?

*
*
*
*
*

Laatste nieuws

Webinar CF.jpg
19/02/2025
Uitnodiging webinar: Uw bedrijf verkoopklaar maken

Het verkopen van een onderneming is een belangrijke stap. Een goede voorbereiding kan het verschil maken.

Geld 2.jpg
18/02/2025
Binnenkort afrekening WKR 2024

Gaf u uw werknemers in 2024 meer dan uw vrije ruimte in de werkkostenregeling (WKR), dan moet u uiterlijk in uw tweede aangifte loonheffingen 2025 daarover afrekenen.

Fraude.jpg
11/02/2025
Factuurfraude

Hoe kunt u nepfacturen makkelijker herkennen, zodat u zich beter kunt beschermen tegen factuurfraude?