In deze Prinsjesdagspecial staan de belangrijkste voorstellen uit het Belastingplan 2024 en aanvullende wetsvoorstellen voor u op een rij. Veel voorstellen zijn al eerder aangekondigd, bijvoorbeeld in de Voorjaarsnota 2023.

Klik op onderstaande button om de special te openen.

PRINSJESDAGSPECIAL


Deze special is opgedeeld in de volgende onderwerpen:

  • maatregelen ondernemingen;

  • maatregelen bedrijfsopvolgingsfaciliteiten;

  • maatregelen werkgever;

  • maatregelen BTW;

  • maatregelen vastgoed;

  • maatregelen (vermogende) particulieren;

  • overige maatregelen.

De voorgestelde maatregelen zullen per 1 januari 2024 in werking treden, tenzij anders vermeld.

Meer informatie ontvangen?

*
*
*
*
*

Laatste nieuws

Geld_1.jpg
12/06/2025
Verbod op contante betalingen vanaf € 3.000

Criminelen gebruiken contante betalingen om geld wit te wassen. Dit moet moeilijker worden gemaakt. Daarom komt er een verbod op contante betalingen vanaf € 3.000 voor goederen. Deze limiet geldt bij aankopen in bijvoorbeeld een winkel.

Box 3.jpg
06/06/2025
Het Wetsvoorstel Wet werkelijk rendement box 3

De Staatssecretaris heeft het Wetsvoorstel Wet werkelijk rendement box 3 ingediend. Met dit wetsvoorstel komt een einde aan de forfaitaire vaststelling van het inkomen in box 3 door de invoering van een heffing op basis van het werkelijke rendement behaald met het vermogen in box 3.

personeelstekort_thumb.jpg
12/05/2025
Waar staan we nu met de compensatie transitievergoeding?

De compensatie transitievergoeding werd op 1 april 2020 ingevoerd voor werkgevers – maar waar staan we nu?