Veel ondernemers werken met AOW-gerechtigden. De Wet werken na de AOW-gerechtigde leeftijd heeft tot doel om het ondernemers aantrekkelijker te maken om medewerkers na hun AOW-gerechtigde leeftijd te laten doorwerken of in dienst te nemen. Onderdeel hiervan is de verkorte loondoorbetalingsverplichting bij ziekte.

De loondoorbetalingsverplichting bij ziekte van medewerkers die de AOW-gerechtigde leeftijd hebben is met ingang van 1 juli verkort van 13 naar 6 weken. Indien een AOW-gerechtigde medewerker ziek wordt na 1 juli 2023, geldt deze verkorte termijn voor de re-integratieverplichtingen, het opzegverbod bij ziekte en het recht op een eventuele Ziektewetuitkering. Loopt de periode van 6 weken af? Dan mag u afscheid nemen van de medewerker.

Heeft u een arbeidsongeschikte AOW-gerechtigde medewerker in dienst? En loopt op korte termijn de loondoorbetalingsverplichting af? Neem dan contact met ons op om de mogelijkheden te bespreken! De HR-adviseurs en arbeidsjuristen van ESJ denken graag met u mee om een passende oplossing te vinden om op harmonieuze wijze uit elkaar te gaan.

Meer informatie ontvangen?

*
*
*
*
*

Laatste nieuws

Box 3.jpg
27/03/2025
Het Wetsvoorstel Wet tegenbewijsregeling box 3

De Hoge Raad heeft vorig jaar in meerdere arresten geoordeeld dat bij belastingplichtigen met een werkelijk rendement, dat lager is dan het forfaitaire box 3-rendement, de box 3-heffing moet plaatsvinden over het lagere werkelijke rendement.

Aangifte 2.jpg
19/03/2025
Btw-suppletie 2024 vóór 1 april 2025

Als u uw btw-suppletie over het jaar 2024 vóór 1 april 2025 indient, berekent de Belastingdienst geen belastingrente. Soms kan het verstandig zijn de btw-suppletie al ruim voor die tijd in te dienen.

Geld 3.jpg
19/03/2025
Bij dga gestald geld valt ook onder excessief lenen

Als een bv gelden onderbrengt bij een dga onder voorbehoud van de economische eigendom, tellen deze gelden naar de mening van de Belastingdienst als schuld mee voor de Wet excessief lenen.