Ook deze zomer is het weer mogelijk om onder bepaalde voorwaarden subsidie aan te vragen voor leerlingen die bij u in dienst zijn (geweest). Deze subsidie kan, afhankelijk van het totaal aantal subsidie aanvragen door werkgevers, oplopen tot maximaal € 2.700 per leerling!

De Subsidieregeling Praktijkleren is een initiatief van de overheid, dat bedrijven en organisaties ondersteunt bij het aanbieden van praktijkleerplaatsen aan studenten. Het doel is om de aansluiting tussen onderwijs en arbeidsmarkt te bevorderen en de vakbekwaamheid van toekomstige werknemers te vergroten. De regeling biedt financiële ondersteuning aan werkgevers die erkende leerwerkplekken aanbieden in het mbo, hbo en in sommige gevallen het wo.

Om in aanmerking te komen voor de Subsidieregeling Praktijkleren moet u aan een aantal voorwaarden voldoen. Dit zijn de belangrijkste punten:

  • Erkend leerbedrijf: Als werkgever moet uw organisatie een erkend leerbedrijf zijn voor de desbetreffende opleiding waarvoor de student de praktijkleerplaats vervult.

  • Leerling/student: De student die de praktijkleerplaats vervult, moet ingeschreven staan bij een erkende onderwijsinstelling en een opleiding volgen die valt onder de subsidieregeling.

  • Leerperiode: De regeling is van toepassing op leerlingen die een beroepsbegeleidende leerweg (BBL) of duale opleiding volgen.

De subsidie aanvraag dient u vóór 15 september a.s. in te dienen. Meer informatie? Neem dan contact met ons op via sab@esj.nl.

Meer informatie ontvangen?

*
*
*
*
*

Laatste nieuws

Aangifte 2.jpg
20/02/2026
Doe aangifte bij niet meer voldoen aan voortzettingseis BOR

Als een ondernemer zijn bedrijf schenkt of iemand erft zijn bedrijf, kan gebruik worden gemaakt van de bedrijfsopvolgingsregeling. Belangrijke voorwaarde is dat het bedrijf minstens 5 jaar moet worden voortgezet. Als niet aan deze eis wordt voldaan, moet dit bij de Belastingdienst gemeld worden.

Aangifte.jpg
20/02/2026
Doe tijdig aangifte schenkbelasting 2025

Als u in 2025 een schenking hebt ontvangen, moet u vóór 1 maart 2026 aangifte schenkbelasting doen.

COALITIEAKKOORD 2026.jpg
18/02/2026
Coalitieakkoord 2026

Het coalitieakkoord 2026–2030 van D66, VVD en CDA zet stevig in op een toekomstbestendige arbeidsmarkt. In dit artikel zetten we de belangrijkste veranderingen op een rij en lichten we toe wat je daarvan in de praktijk kunt verwachten.