Vanaf 1 maart 2023 gaat het percentage belastingrente voor de vennootschapsbelasting omhoog van 8% naar 10,5%. Het is daarom van groot belang om een voorlopige aanslag aan te vragen vóór 1 mei 2023 of aangifte vennootschapsbelasting te doen vóór 1 juni 2023.

Update:
Inmiddels is er nieuwe informatie beschikbaar over de belastingrente. Dit kunt u lezen in dit artikel
 

BEREKENING BELASTINGRENTE

De Belastingrente wordt over het verschuldigde belastingbedrag berekend. Voor het belastingjaar 2022 wordt de belastingrente berekend vanaf 1 juli 2023 (of vanaf zes maanden na afloop van het boekjaar voor gebroken boekjaren) tot zes weken na de dagtekening van de (voorlopige) aanslag.

Na de coronacrisis is de belastingrente voor de vennootschapsbelasting weer verhoogd naar 8%. Per 1 maart 2023 is de rente verder verhoogd naar 10,5%. Voor de inkomstenbelasting en andere belastingen geldt een tarief van 4%.

 

VOORKOMEN/BEPERKEN BELASTINGRENTE OVER 2022

Belastingrente kan worden beperkt of worden voorkomen door voor 1 mei 2023 (voor gebroken boekjaren: voor de eerste dag van de vijfde maand na afloop van het boekjaar) een verzoek tot herziening van de voorlopige aanslag 2022 in te dienen.

Het is ook belangrijk om te weten dat belastingrente niet verschuldigd is als de aangifte vennootschapsbelasting 2022 voor 1 juni 2023 (voor gebroken boekjaren: voor de eerste dag van de zesde maand na afloop van het boekjaar) is ontvangen en de (voorlopige) aanslag conform het verzoek of de aangifte wordt vastgesteld.

Het kan ook van belang zijn om indien nodig een (aanvullende) voorlopige aanslag aan te vragen voor voorgaande jaren.

 

CONTACT

Neem voor vragen over uw situatie contact met ons op, onze adviseurs helpen u graag verder!

Meer informatie ontvangen?

*
*
*
*
*

Laatste nieuws

Prinsjesdag.jpg
17/09/2025
Prinsjesdagspecial

In deze Prinsjesdagspecial staan de belangrijkste voorstellen uit het Belastingplan 2026 en aanvullende wetsvoorstellen voor u op een rij.

sbi.jpg
27/08/2025
KvK waarschuwt ondernemers: controleer nieuwe SBI-code

Begin september wijzigt de KvK de Standaard Bedrijfsindeling (SBI) voor 80% van de ingeschreven bedrijven. De codes worden elke vijftien jaar in heel Europa aangepast om aan te sluiten bij nieuwe economische ontwikkelingen.

Geld 3.jpg
21/08/2025
Inhoudingsvrijstelling dividendbelasting

Recentelijk heeft de Hoge Raad haar oordeel uitgesproken inzake een procedure in verband met een grensoverschrijdende dividenduitkering en de toepassing van de inhoudingsvrijstelling voor de dividendbelasting.